NANOliquid Golden Protect Płyn do odkażania skóry i powierzchni zawierający nanozłoto

Zanim odpowiemy sobie na to pytanie czym jest nanozłoto, przydatny może być krótki kurs z dziedziny skóroznawstwa. Skóra składa się z trzech głównych warstw: naskórka, skóry właściwej i podskórnej. Naskórek jest najbardziej zewnętrzną warstwą skóry i zawiera głównie martwe komórki, które stale tracimy. Nowe komórki ciągle się regenerują, dlatego najnowsze komórki znajdują się w głębszych warstwach, a starsze komórki znajdują się w najbardziej zewnętrznej warstwie. Skóra właściwa wspiera działanie naskórka i zawiera mieszki włosowe, olej, gruczoły potowe, mięśnie, nerwy i naczynia krwionośne. Skóra właściwa zawiera również tkanki łączne, wykonane głównie z kolagenu i elastyny. Kolagen to grupa białek, które służą jako jeden z głównych składników strukturalnych skóry i tkanki łącznej. Wraz z innymi białkami, takimi jak keratyna i elastyna, odpowiada za integralność strukturalną i elastyczność skóry. Z wiekiem kolagen i elastyna rozpadają się, w wyniku czego skóra traci elastyczność i zdolność zachowania kształtu.

Przyczyny powstawania zmarszczek

Z czasem kolagen w skórze ulega degradacji i przyczynia się do oznak starzenia (tj. powstawania zmarszczek). Oprócz czasu inne czynniki, które przyczyniają się do przyśpieszenia procesu starzenia, to zanieczyszczenie, nawyki żywieniowe i senne, palenie tytoniu, ćwiczenia, promieniowanie UV i genetyka. Jednym z procesów, o których wiadomo, że prowadzą do widocznych oznak starzenia się, takich jak zmarszczki, jest tworzenie się zaawansowanych produktów końcowych glikacji (AGE) .AGE to produkty łańcucha reakcji, które początkowo powstają w reakcji między węglowodanami (cukry) i białka, takie jak kolagen. Węglowodany są jednym z głównych źródeł paliwa dla organizmu i znajdują się w owocach, warzywach, chlebie i wielu innych produktach spożywczych. Nagromadzenie się AGE w skórze powoduje, że skóra traci część swojej elastyczności.

Zrozumienie, w jaki sposób gromadzenie się AGE wpływa na elastyczność skóry, prowadzi nas do roli złota w kosmetykach. Złote nanocząstki mogą konkurować z węglowodanami, wiążąc się z aminokwasami, takimi jak lizyna i arginina. Ponieważ cząsteczki złota zajmują miejsce, w którym wiązałyby się węglowodany, tworzenie AGE powinno zostaje zachamowane co wpływa na ograniczenie tworzenia się zmarszczek.

Zalety korzystania z nanozłota

  • Złoto aktywuje podstawowe komórki skóry, zwiększając elastyczność skóry. W ten sposób redukuje zmarszczki, drobne linie, przebarwienia i ślady na skórze oraz sprawia, że ​​wyglądasz młodziej.
  • Jony obecne w złocie pomagają stymulować komórki, nerwy i żyły w ciele, co prowadzi do poprawy krążenia krwi. Zwiększa także metabolizm komórek skóry i wydzielanie odpadów. Nanozłoto pomoże stymulować komórki dzięki czemu skóra na długo pozostanie zdrowa.
  • Suchość skóry może prowadzić do jej przedwczesnego starzenia. Zastosowanie nanozłota zmniejsza suchość skóry i pomaga zwiększyć tempo metabolizmu. Zapobiegnie to przedwczesnemu starzeniu się skóry. Dzięki zastosowaniu w składzie Golden Protect – Płyn do odkażania cząsteczek nanozłota, w porównaniu do innych środków odkażających, nie wysusza skóry
  • Jeśli sięgniemy w głąb historii dowiemy się, że z właściwqości złota korzystała nawet Kleopatra. Co wieczór używała złotej maski, aby poprawić cerę i zachować jej młodzieńczą, promienną i piękną skórę.
  • Kolagen jest naturalnie wytwarzany w organizmie, dzięki czemu ciało jest elastyczne. Odpowiada za gładką skórę i lśniące włosy. Poziom kolagenu w ciele zaczyna się zmniejszać od 25 roku życia i wtedy zauważasz zmiany na skórze. Pielęgnacja skóry złotem może spowolnić obniżenie poziomu kolagenu w komórkach skóry.
  • Egipcjanie wierzyli, że złoto ma właściwości lecznicze, które mogą pomóc w wyleczeniu wielu chorób. Właściwości przeciwutleniające obecne w złocie pomagają w zwiększeniu krążenia krwi, co prowadzi do zmniejszenia trądziku i innych alergii skórnych.
  • Skóra ma tendencję do opadania, gdy zmniejsza się jej elastyczność lub jest całkowicie utracona. Zastosowanie złota może stopniowo rozkładać elastynę i przywracać elastyczność tkanek. To dodatkowo zapobiegnie wiotczeniu skóry. Złoto zwiększa elastyczność skóry, na długo pozostaje ujędrniona.

Produkty do dezynfekcji zawierające w swoim składzie m.in nanozłoto dostępne są w naszym sklepie w trzech różnych wariantach pojemności (100ml, 1L oraz 5L) oraz w sklepie partnerskim Effective Nails

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *